Svarbiausi


 • LSMU Alumni visuotinis ...


 • Vystykime LSMU Alumni asociacijos veiklą kartu!

  Vystykime LSMU Alumni ...


 • Pasiūlykite iniciatyvą

  Pasiūlykite iniciatyvą


 • Pradedamos rengti Universiteto ...


 • LSMU Alumni visuotinis ...


 • Vystykime LSMU Alumni asociacijos veiklą kartu!

  Vystykime LSMU Alumni ...


 • Pasiūlykite iniciatyvą

  Pasiūlykite iniciatyvą


 • Pradedamos rengti Universiteto ...


 • LSMU Alumni visuotinis ...


 • Vystykime LSMU Alumni asociacijos veiklą kartu!

  Vystykime LSMU Alumni ...


 • Pasiūlykite iniciatyvą

  Pasiūlykite iniciatyvą


Pradžia » Tinklaraštis » Įvykiai ir naujienos » Konferencija „Diplomatai už gyvybę: edukacija medicinoje ir klinikinė praktika“

Content

Konferencija „Diplomatai už gyvybę: edukacija medicinoje ir klinikinė praktika“


Konferencija „Diplomatai už gyvybę: edukacija medicinoje ir klinikinė praktika“

Įsibėgėjus rudeniui, kalendoriaus lapeliai primena artėjant gruodžio 2 d. ir Kaune įvyksiančią tarptautinę konferenciją „Diplomatai už gyvybę: medicininė edukacija ir klinikinė praktika”.

Būsimasis tarptautinis renginys jau sulaukia įvairių sričių specialistų dėmesio, nes remiasi ne tik medicinine edukacija, mokslo ir praktikos bei švietimo ir pedagoginio darbo vienove, bet ir istoriniu paveldu.

Konferencijos organizatoriai siekia perteikti idėją, kad puikus savo srities specialistas, gydytojas gali būti ir puikus mokytojas savo jaunesniam ar mažiau patyrusiam kolegai.

Pasak konferencijos organizatorių, medicininė edukacija, tai sistema, skirta teoriškai ir praktiškai parengti gydytojus, kaip sveikatos priežiūros sistemos specialistus. Daugelio šalių sveikatos apsaugos sistemos yra nulemtos istorinių, kultūrinių ir ekonominių įvykių, todėl sunkiai keičiasi, integruoja ekonominius ir globalinius savitumus bei pasiekimus. Sveikatos priežiūros sistemoje vis dar išlieka tam tikra atskirtis tarp didžiųjų centrų ir nutolusių regionų pacientų sveikatos priežiūros, sveikatos specialistų kompetencijos, tarp vyresnės ir jaunosios kartų. Todėl vienas iš svarbiausių medicinos studijų etapų yra gydytojų rengimas rezidentūroje. Baigę rezidentūrą gydytojai turi būti visaverčiai sveikatos priežiūros sistemos dalyviai, gebantys teikti aukščiausio lygio sveikatos priežiūros paslaugas. Iki šiol yra skiriamas britiškas, amerikietiškas, kanadietiškas, skandinaviškas, prancūziškas ir taip vadinamas „sovietinis“ gydytojų rengimo modeliai.

Konferencijos prezidentas LSMU prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis sakė:

„Turime pripažinti, kad medicinos ir kitų sveikatos mokslų pažanga priklauso ne tik nuo mokslo ir technologijų progreso, inovacijų, o gal net svarbiau, nuo medicininės ir sveikatos mokslų edukacijos pažangos, neužmirštant humanizmo išlaikymo. Keičiasi pasaulis, keičiasi aplinka, kurioje dirbame ir studijuojame ar dėstome, keičiasi ateinantys studentai, tačiau esminiai pasaulio ir ligų dėsniai išlieka tie patys. Aprėpties, esmės (įrodymų) ir neapibrėžtumo, efektyvumo, ekonomiškumo klausimai yra tapę mūsų kasdienybe, šalia profesinių problemų. Norėdami ir privalėdami dirbti profesionaliai kaip gydytojai, slaugytojos, mes kasdien mokomės ir mokome kitus. Kompetencija medicininė edukacija jau privaloma mūsų profesijose. Labai svarbu suprasti, ar mes einame teisinga linkme, ką reikėtų dar pažinti, kuo turime pasidalyti su kitais, kaip valdyti pokyčius, kokia kitų šalių kolegų patirtis, įžvalgos. Ar nauja nėra, iš naujo atrasta sena? Ši konferencija, o jei pavyks – ir tęstiniai renginiai, turėtų padėti atsakyti į šiuos ir kitus iškilusius klausimus. Visą Universiteto bendruomenę kviečiu šiame renginyje aktyviai dalyvauti, sutikti savo universiteto, kitų miestų ir kitų šalių kolegas, pabendrauti, užmegzti kontaktus. Tai, berods, pirmoji tokia proga per pastaruosius metus (šia tematika). Dėstytojams bus suteikiamos tarptautinės edukacinės kompetencijos, gydytojams – kvalifikacijos kėlimo valandos.”

Konferencijos metu išgirsime pranešimus ir pasisakymus žinomų (arba pripažinimo sulaukusių) lektorių, kurių nuomonė iš tiesų vertinama įvairaus amžiaus ir patirties kolegų.

Į konferenciją atvyksta lektoriai iš Japonijos, Švedijos, Kanados, Izraelio ir Nyderlandų. Konferencijos dalyviai turės galimybę išgirsti tokius lektorius, kaip Joseph Press (Israelis), Makoto Asashima (Japonija), Greg Radu (Kanada), Lia Fluit ir Fedde Scheele bei Tim Klaassen (Nyderlandai), Berith Hedberg (Švedija).

2015 m., bendradarbiaujant su Radboudumc universiteto (Nyderlandai) mokslininkais, LSMU rezidentūros programose pradėta diegti įrodymais pagrįsta klinikinės praktikos mokymo kokybės vertinimo sistema EFFECT (Evaluation and feedback for effective clinical teaching). Ši sistema sėkmingai įdiegta Nyderlanduose daugiau nei 20 ligoninių (iš jų 6 universitetinės). EFFECT kokybės vertinimo sistema pradėta diegti ir Linšiopingo universitete (Švedija).

Konferencijoje sutiko dalyvauti ir pasisakyti bei patirtimi pasidalyti LSMU prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis, LSMU Medicinos fakulteto dekanas prof. Algimantas Tamelis, LSMU Slaugos fakulteto dekanė prof. Jūratė Macijauskienė, LSMU ligoninės Kauno klinikų generalinis direktorius prof. Renaldas Jurkevičius, Kauno klinikų direktorė visuomenės sveikatai, mokslui ir studijoms prof. Lina Jaruševičienė, LSMU MA Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė prof. Rūta Jolanta Nadišauskienė, LSMU Tarptautinių ryšių ir studijų centro dekanas prof. Žilvinas Padaiga, LSMU Podiplominių studijų centro dekanas dr. Juozas Kupčinskas, LSMU Podiplominių studijų centro vyr. specialistė Eglė Vaižgėlienė, LR Sveikatos apsaugos ministerijos ir organizacijos „Diplomatai už gyvybę“ atstovai bei kt. lektoriai.

Pasak konferencijos organizatorių, Europos Sąjungoje yra numatyti ir nustatyti minimalūs gydytojų rengimo reikalavimai ir trukmė. Deja, visose šalyse ir net tos pačios šalies gydytojus rengiančiose institucijose edukacinis procesas dažnai vyksta skirtingai. Pacientų ir sveikatos politikos lūkesčiai visada yra aukščiausi, nesvarbu, kokios šalies ekonominės sąlygos, žmogiškieji ištekliai. Visos šalys yra savaip pasiekusios svarbių medicininės edukacijos sistemos laimėjimų, ieško naujų mokymo ir sistemos efektyvinimo metodikų, kurios būtų adaptuotos ekonominėms ir kultūrinėms vienos ar kitos šalies tradicijoms ir gyvenimo sąlygoms.

„Medicinos studijų kokybės garantas yra esminė sąlyga, nuo kurios priklauso gydytojo kompetencija ir visos sveikatos priežiūros sistemos paslaugų saugumas bei gydymo ir žmogaus (paciento) gyvenimo kokybė. Labai svarbu, kad kiekviena šalis pasidalytų šios srities savo pasiekimais“, – besiruošdama artėjančiai konferencijai kalbėjo LSMU Podiplominių studijų centro vyr. specialistė Eglė Vaižgėlienė.

„Kalbėdami apie medicinos edukaciją, pirmiausia kalbame apie žinių perdavimo meną. Mokytojo ir mokinio santykis yra labai svarbus įvairiose tradicijose, tarp jų – ir medicinoje, kur reikia perteikti sukauptą patirtį, išmokyti jauną žmogų mokytis ir ieškoti tiesos. Pasaulis modernėja, atsiranda vis daugiau išmaniųjų technologijų, tačiau tyrimai rodo, kad mokytojas ar dėstytojas yra reikšmingiausias veiksnys motyvuojant studentą, – sakė Jaunųjų gydytojų asociacijos prezidentas Martynas Gedminas. – Medicinos srities minusas yra tai, kad gydytojai nėra mokomi, kaip perduoti savo ekspertizę ir žinias. Galime išvardinti daug pavyzdžių, kai puikūs savo srities ekspertai – nėra pavyzdiniai mokytojai dėl bendravimo įgūdžių trūkumo ar kitų priežasčių. Tuomet pralaimi visi: mokytojas, kurio žinios nėra perduodamos ir platinamos, studentas, kuris turi viską susirinkti nuo nulio ir pacientas, kuris laukia, kol užaugs kompetentingi specialistai. Dėl šių priežasčių, medicinos edukacija turi būti biomokslus dėstančių universitetų prioritetas. Džiaugiuosi, kad LSMU ėmėsi šios iniciatyvos. Tai turi tapti tradicija.“

Kaip teigia būsimos tarptautinės edukacinės konferencijos organizatoriai, siekiant efektyvesnio medicininės edukacijos sistemos progreso Lietuvoje, labai svarbu suburti šios srities bendraminčius, numatyti aiškius bendro darbo siekius, ieškoti fondų ir industrijos bei institucijų pagalbos telkiant finansinius ir žmogiškuosius išteklius. Šiuo metu LSMU plėtoja bendradarbiavimą su šalimis, pirmaujančiomis medicininės edukacijos srityje (Kanada, Škotija, Izraelis).

Kaip jau minėta, konferencija siekia ne tik perduoti edukacinės svarbos idėją, bet ir priminti istorines ištakas bei patirtį. Siekiant įprasminti Nyderlandų garbės konsulo Kaune Jano Zwartendijko atminimą ir paminėti istorinį jo bendradarbiavimą su Japonijos konsulu Kaune Chiune Sugihara gelbėjant žmonių gyvybes, pasinaudojant judėjimo „Diplomatai už gyvybes“ patirtimi, istoriškai susiklosčiusiais kaimynystės, alumnų ryšiais su universitetais, ateityje numatoma kaip galima tampriau susieti Lietuvos, Kanados, Nyderlandų, Švedijos, Izraelio medicininės edukacijos specialistų, gydytojų, politikų, diplomatų ir verslo atstovų pajėgas.

Konferencijos organizatoriai išreiškė viltį, kad taip bus stiprinama medicininė edukacija Lietuvoje. Tikimasi, kad gruodžio 2 d. Kaune vyksianti tarptautinė konferencija „Diplomatai už gyvybę: medicininė edukacija ir klinikinė praktika” prisidės prie šios idėjos puoselėjimo ir plėtros.

Gruodžio 2 d. konferencijos „Diplomatai už gyvybę: medicininė edukacija ir klinikinė praktika” tinklapis

http://www.medicaleducation.lt/


Dalintis nuoroda